Stogo dengimas skarda

Stogų dengimas skarda ypač išpopuliarėjo, kai buvo imta garsiai kalbėti apie asbesto turinčio šiferio žalą ir gyventojams ėmus sparčiai keisti savo namų stogo dangas. Stogų dengimas skarda ypač patrauklus dėl palyginti žemos kainos ir spartaus montavimo. Kaip sako profesionalūs stogdengiai, pasirinkę savo stogui skardinė „kepurę“ turėsite itin plačias stogo dangos formos ir spalvų pasirinkimo galimybes už patrauklią kainą.

Esminis plieninių stogo dangų privalumas – greitas, nebrangus ir paprastas montavimas, tad stogų dengimas šia danga – vienas malonumas. Plieninės dangos parduodamos dideliais lakštais (juostomis), todėl montuojamos labai greit, nes vienu metu uždengiama didelė stogo dalis.
Plieninė stogo danga labai lengva, o tai palengvina transportavimo ypatumus, drauge prisideda ir prie paprastesnio montavimo, kadangi užkelti ją nėra labai sunku. Tačiau čia reikia pastebėti, kad dėl lengvumo plieninės stogo dangos stogdengiai nerekomenduoja rąstiniams namams – pastariesiems tinka sunkesnė stogo danga, pavyzdžiui, čerpės būtų idealus pasirinkimas.
Kainos aspektas reikšmingas daugeliu atvejų, stogas – ne išimtis. Plieninės stogo dangos palyginti yra nebrangios – šis privalumas dažnai būna lemiamas, prioritetą suteikiant skardai, o tai palanku ir bendros stogo darbų kainos atžvilgiu.
Ir tai dar ne visi skardos privalumai. Plati spalvų paletė – didelis pranašumas prieš kitas stogo dangas. Čia Jūsų galimybės, kaip teigia stogdengiai, bus beveik neribotos – spalvas galėsite rinktis pagal RP ir RAL spalvininkus.
Rinkdamiesi skardą taip pat pastebėsite labai platų kainų diapazoną, nuo kurio priklausomai kinta ir bendros stogo darbų kainos. Kainų skirtumus lemia gamintojas, skardos storis bei skardos padengimas, cinkavimo sluoksnis ir dažų sluoksnis, dar, žinoma, kokybė. Kainą lemia ir skardos profilis, kuris gali būti dvejopas:
– čerpinis;
– trapecinis.
Čerpinis stogo dangos profilis yra pigesnis. Pastebima, kad mūsų šalyje jis gerokai populiaresnis nei trapecinis profilis. Stogdengiai rekomenduoja rinktis aukštesnių bangų profilį – ir gražesnis estetinis vaizdas, ir danga bus standesnė.
Svarbu atkreipti dėmesį į profilio ilgį (standartiškai jis yra 3,5 cm), nes nuo jo priklauso grebėstų montavimo atstumai. Negana to, plati skardos spalvų paletė leis tobulai suderinti kitus skardinius stogo elementus – juk stogų dengimas nėra galutinis etapas, po jo eina skardinimo darbai.
Stogo dengimas skarda, kaip matome, turi daug privalumų, tad nenuostabu, kad ši stogo danga yra populiariausiųjų sąrašo viršuje. Bet, kaip ir visos kitos dangos, šioji taip pat turi ir savų trūkumų. Pirmiausia, tai ji nepasižymi geromis garso izoliavimo savybėmis, todėl girdėsite į stogą barbenančius lietaus lašus. Bet nėra padėties be išeities – siekiant sumažinti šį trūkumą stogdengiai rekomenduoja įrengti storesnį šilumos izoliacijos sluoksnį, kuris drauge atliks ir garso izoliavimo funkciją.
Dar vienas plieninės dangos trūkumas – rūdijimo galimybė. Puikiai savo darbą išmanantys stogdengiai pastebi, jog ji ypač padidėja, jei montuojant skarda pjaustoma abrazyviniais pjūklais. Taigi, šios problemos atsiradimo riziką galima sumažinti naudojant tinkamus skardos pjaustymo įrankius.
Jei Jūsų namo stogas sudėtingos konstrukcijos, tuomet stogo dengimas skarda galbūt ir nebus geriausias pasirinkimas jau vien dėl to, kad liks daug nepanaudotų skardos atraižų, o bendros stogo darbų kainos tokiu atveju išauga.
Apibendrinant galima pasakyti, jog stogų dengimas skarda bus puikus pasirinkimas tiems, kuriems svarbios žemesnės stogo darbų kainos, spartus montavimas ir dailus vizualinis vaizdas. Stogų dengimas skarda suteikia plačias spalvų pasirinkimo galimybes, todėl idealiai pritaikysite stogą prie namo eksterjero.