Statybos darbai

Namo statyba – dažnai ilgas, atsakingas ir daug specifinių žinių reikalaujantis procesas, kuriame reikšmingą vaidmenį vaidina ir praktiniai įgūdžiai bei patirtis. Statybos paslaugos – platus darbų spektras.

 

Namo statyba: kokius „namų darbus“ atlikti?

Prieš imantis namo statybos reikia atlikti šiokius tokius „namų darbus“, siekiant viską daryti tvarkingai ir išvengti nemalonumų ateityje. Taigi, esminiai aspektai šiame etape – bendradarbiavimas su projektuotoju ir statybos leidimo gavimas. Projektuotojas, atsižvelgdamas į Jūsų poreikius, galimybes ir galiojančius teisės aktus, suprojektuos Jūsų svajonių namą. Turint projektą reikia kreiptis į atitinkamą savivaldybę, pagal tai, kur bus statomas pastatas, ir gauti statybos leidimą. Anksčiau II grupės nesudėtingiems statiniams statybos leidimas nebuvo reikalingas. Nesuklyskite, nes nuo 2017 metų sausio 1 dienos ir nesudėtingiems statiniams reikalingas statybas leidžiantis dokumentas. Ar Jūsų statiniui statybos leidimas reikalingas, galite sužinoti savivaldybėje. Statybos leidimo gavimas neretam tampa tikru galvos skausmu, todėl mielai perimsime šią naštą nuo Jūsų pečių – „Dorineda“ specialistai gali tarpininkauti gaunant statybos leidimą ir Jums nereikės tuo rūpintis patiems.

Kai turėsite reikiamus dokumentus, Jūsų lauks UAB „Dorineda“ profesionalų komanda, pasirengusi pagal Jūsų projektą pateikti namo statybos sąmatą, į kurią įtraukiami visi reikalingi darbai ir medžiagos. Pasiekus abipusį sutarimą bus pradėtos teikti statybos paslaugos.

 

Statybos darbai: ką nuspręsti pirmiausia?

Atvykus pas UAB „Dorineda“ specialistus dėl namo statybos darbų, Jūsų bus pasiteirauta, ar domina namas su:

  • pilna apdaila;
  • daline apdaila.

Dalinės apdailos terminas neretą suglumina. Kas yra dalinė apdaila? Namas su daline apdaila turės išbetonuotas grindis, sumūrytas ir nutinkuotas sienas, pastatytas pertvaras, sumontuotus langus ir duris, stogą, įrengtus vamzdynų bei elektros įvadus.

Jei tam tikrų darbų negalėsime atlikti patys – tai netaps Jūsų problema, nes turime platų patikimų partnerių ratą. Todėl jei norėsite, pavyzdžiui, specifinių pamatų sprendimų, kurių mes negalėsime įgyvendinti, tai šiuos darbus atliks profesionalūs partneriai, besispecializuojantys reikiamoje srityje.

 

Pagrindiniai statybos darbai

Namo statyba apima tokius esminius statybos darbus:

  • Pamatų liejimas. Pamatai – neabejotinai yra viena reikšmingiausių namo konstrukcijos dalių, tai viso namo pagrindas. Nuo pamatų kokybės priklausys namo stabilumas. Pamatai yra viena iš tų namo dalių, kurioms taupyti tikrai nerekomenduojama, kadangi nekokybiški, silpni pamatai suponuos namo sėdimą, tai, savo ruožtu, lems sienų trūkinėjimą, stogo deformacijas ir kt. Prieš įrengiant pamatus svarbu atlikti grunto tyrimą, kad galima būtų parinkti, kokie pamatai tinkamiausias Jūsų statiniui.
  • Sienų mūrijimas. Atsižvelgiant į statinio konstrukciją, pertvaros „surišamos“ su lauko sienomis iškart arba pirmiausia mūrijamos tik lauko sienos, o pertvaros montuojamos / mūrijamos vėliau ir su lauko sienomis „surišamos“ specialiais elementais.
  • Stogas yra namo kepurė, vienas pagrindinių šilumos laidininkų, todėl turi būti montuojamas itin atsakingai. Stogo įrengimo etapas apima tokius darbus kaip mūrtašių (dažnas vartoja nelietuvišką terminą mūrlotas arba mūrlotis) montavimas, gegnių statymas, difuzinės plėvelės klojimas, grebėstų kalimas ir stogo išlyginimas, kamino skardinimas, stogo dengimas skarda ir stogo skardinimas.
  • Stogo šiltinimas. Pastarasis darbas gali būti atliekamas kai sustatomos gegnės arba tada, kai jau yra stogo danga ir šiltinama iš vidinės stogo pusės. Svarbu pasirinkti tinkamą vatos tipą ir jos storį, kad būtų pasiektas geriausias šilumos izoliacijos efektas.
  • Langų ir durų montavimas.
  • Fasado darbai, kurie priklauso nuo namo sienoms naudotų medžiagų ir klientų poreikių.
  • Betonavimo darbai.

 

Po statybų...

Kai statybos darbai baigiami, „Dorineda“ suteikia net penkerių metų garantiją savo darbams! Tai Jums suteiks dar daugiau pasitikėjimo mumis, užtikrins saugumo jausmą. Negana to, dar dešimties metų garantija suteikiama paslėptiems (ne akivaizdiems) darbams. Jei tam tikrus darbus atliko „Dorineda“ partneriai, už juos atsako darbus atlikę subrangovai.

Kai namo statybos darbai baigiami, „Dorineda“ pasirūpina namo pridavimu ir Jums nebelieka jokių rūpesčių, tik malonus persikėlimas į svajonių būstą.

 

Kas dar svarbu?

Namo statyba – galime įgyvendinti visą namo statybos projektą, galime atlikti tik atskirus statybos darbus, o galime atlikti generalinio rangovo vaidmenį ir būti atsakingi tik už projekto įgyvendinimo priežiūrą ir samdyti atskirus subrangovus atlikti statybos darbams.

Ne tik statome, bet ir renovuojame gyvenamosios ar visuomeninės paskirties statinius. Turime specialų ypatingų statinių rangovo atestatą, leidžiantį statyti pastatus, kuriuose vienu metu galės būti daugiau kaip 100 žmonių!

Turime teisę statyti, rekonstruoti bei remontuoti kultūros paveldo objektus.

Kodėl UAB „Dorineda“ statybos paslaugos?

„Dorinera“ komanda – tai savo srities specialistai, keliantys sau aukštus tikslus, dirbantys ir nuolat tobulėjantys, kad tuos tikslus sėkmingai įgyvendintų. Naujausios technologijos lemia, kad statybų sektoriuje naujovių nestokojama, tad labai svarbu laiku perimti gerąją patirtį, tobulėti, augti ir pasinaudoti visomis pažangiomis galimybėmis, kad būtų patenkinti net išrankiausių klientų poreikiai. „Dorineda“ komanda su šiuo iššūkiu susidoroja puikiai!

Jau daugiau kaip 30 metų dirbame ir stengiamės dėl Jūsų: plečiame įgūdžių spektrą, dalyvaujame konferencijose, kursuose, taikome inovatyvius darbų metodus, naudojame tik aukščiausios kokybės medžiagas, bendradarbiaujame su patikimais partneriais ir tiekėjais, investuojame į savo žmogiškųjų išteklių tobulėjimą.